آنلاین کرکره  ,کرکره فولادی  ,خرید سالت نیکوتین  ,فیروزه کوبی  ,فروشگاه اینترنتی صنایع دستی  ,صنایع دستی  ,خرید ویپ  ,لمینت متحرک دندان  ,خرید گوی موزیکال  ,خرید آبنما  ,نازل کرتین  ,نازل پرده آب  ,خرید مانتو  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
مباني و پيشينه نظري  دانلود انلاين دانلود انلاين دانلود انلاين .

دانلود انلاين

فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي

فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي

فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي
دسته: مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 48 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 36

فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي

 

خريد

فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي

 

در 36  صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت doc

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع :    انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:     WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

 

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

 

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعارضات زناشويي

 

تعارضات زناشويي

 

خانواده به عنوان يك نظام تعريف مي‏شود و طبق اين تعريف رفتار اعضاي يك خانواده تابعي از رفتار ساير اعضاي خانواده است و خانواده نيز مانند هر سيستمي متمايل به تعادل است. لذا رفتار اعضاي آن در مجموع به‌گونه‏اي است كه تعادل سيستم حفظ شود (باغبان و مرادي، 1382).

 

ازدواج با تشكيل خانواده به قدمت تاريخ و حتي ما قبل تاريخ است و مشكلات زناشويي از همان ابتدا وجود داشته است. اما دلايل پيچيده ماندن مشكلات زناشويي آن است كه ما هنوز بعد از گذشت قرن‌ها خانواده را نمي‏شناسيم. ازدواج به دلايل زيادي دچار تعارض مي‏شود. از جمله مشكلات شناخته شده در اين زمينه مي‏توان مسائل اقتصادي، روابط جنسي، روابط خويشاوندي، دوستان، فرزندان، نحوه صرف اوقات فراغت، خيانت، به پايان رسيدن عشق متقابل، مشكلات عاطفي، سوءاستفاده جسماني، ازدواج در سنين پايين، درگيري‌هاي شغلي و غيره را نام برد (ثنايي، 1378).

 

تعارض در روابط زناشويي زماني به وجود مي‏آيد كه زوج‌ها در زمينه همكاري و نيز تصميم‏هاي مشترك درجات متفاوتي از استقلال و همبستگي داشته باشند. درك تعارضات و كمك به همسران در يادگيري و حل اين مشكلات بسيار مهم است. برخي از تعارضات و ناسازگاري‌ها ممكن است در هر رابطه‏اي طبيعي باشد (ثنايي، 1378).

 

اما امكان تعارض در هر انساني وجود دارد. بعضي از زوج‌ها تعارضات بيشتري نسبت به بقيه دارند و بعضي قادرند با تعارضات به طور سازنده‏اي برخورد نمايند. زوج‌هايي كه نسبت به ديگران بسته‏تر هستند امكان بيشتري براي جلب رضايت در روابط خود دارند. بنابراين امكان تعارض بيشتري نيز دارند. تعارض مي‏تواند عشق و حتي يك ازدواج خوب را تخريب كند. از طرف ديگر مي‏تواند تنش‏ها را تسكين دهد و هر دو نفر را بهتر از قبل در كنار هم قرار دهد. اين امر بستگي به شرايط كلي، نوع تعارض، روشي كه بر آن تكيه مي‏شود و نتيجه نهايي دارد. ناسازگاري‌هاي درون خانواده سبب مي‏شود تا روابط اعضاي خانواده به هم بخورد و از هم بگسلد و وحدت ميان اعضاي خانواده به خطر بيفتد و در نهايت منجر به فروپاشي آن گردد. تعارضات زناشويي دو منشأ دارد، عدم تعادل ساختار خانواده و عدم پايبندي هر يك از زوج‌ها به هنجارها و تخلف از آن‌ها (هاشمي، 1376).

 

وقتي دو نفر در كنار هم قرار مي‌گيرند مسلماً اختلاف سليقه و درگيري به وجود مي‌آيد. اين كاملاً طبيعي است و نياز به تغيير و تكامل را نشان مي‌دهد. اگر به اين امر آگاه باشيد مي‌توانيد از قبل براي اختلافات برنامه‌ريزي كنيد و براي آن آماده باشيد. بعد از آن براي رسيدن به توافقاتي كه مي‌خواهيد استفاده كنيد. به ياد داشته باشيد خيلي آسان تر است كه براي اختلاف آمادگي داشته باشيد تا اين‌كه كاملاً در آن غرق شده باشيد و بعد بخواهيد از آن استفاده كنيد. اختلاف قسمتي طبيعي از هر رابطه‌اي است و بيشتر اوقات نشانه تمام شدن عمر رابطه نيست. بايد به اختلافات زناشويي خوشامد گفت چون نشانه‌اي براي تلاش براي رابطه‌اي بهتر و تكامل يافته تر و راهي براي فهم متقابل عميق تر است (باركر، 1990).

 

پرهيز از اختلاف در زندگي زناشويي اين واقعيت را تغيير نمي دهد كه مساله‌اي در زندگي زناشويي وجود دارد كه بايد به آن رسيدگي شود. اختلافات كه بالا مي‌گيرد دليل بر اين است كه زن و شوهر بايد وقت بيشتري با هم بگذرانند. در غير اين صورت فاصله بيشتري بين آن‌ها ايجاد مي‌شود و بيشتر از هم دور مي‌شوند. اختلاف باعث از نو پيدا شدن ارزش‌هاي مهم مي‌شود و كمك مي‌كند زن و شوهر براي يك هدف مشترك دوباره با هم متحد بشوند. هنگامي كه در زندگي زناشويي اختلافي پيش مي‌آيد طرفين ممكن است دريابند وقت آن رسيده كه نقش‌هاي كنوني خود را كنار بگذارند و نيز انتظارهايي را كه از طرف مقابل دارند تغيير بدهند. اختلاف معمولاً نشان دهنده اين است كه زن و شوهر روش‌هاي قديمي با هم بودن را پشت سر گذاشته اند و بايد پيوسته براي رابطه خود دوباره برنامه‌ريزي و آن را احيا كنند. گوش كردن، صحبت كردن، برقراري ارتباط، حل مساله، تصميم گيري مشترك. . . اين‌ها لازمه ارتباط بين زن و شوهر هستند. رابطه بدون مهارت‌هاي ارتباطي و اختصاص زمان مفيد براي صحبت درباره مسائل مشترك خيلي زود به دردسر مي‌افتد و منجر به شكست مي‌شود (باركر، 1990).

 

تعارض، اغلب دليل مراجعه همسران براي درمان است زوج‌ها ممكن است بدان دليل به درمان‌گر مراجعه مي‌كنند كه نمي‌توانند با هم باشند و يا اين كه آن‌ها از زندگي ناراضي يا افسرده‌اند، اغلب براي رفتارهاي همديگر، انگيزه‌هاي منفي فرض مي‌كنند. يكي از ويژگي‌هاي بارز چنين همسراني آن است كه وقتي طرف مقابل‌شان چنين رفتاري را نشان مي‌دهد، آن‌ها شروع به ذهن خواني مي‌كنند و وقتي درمان‌گر با چنين زوج‌هايي صحبت مي‌كند، روشن مي‌شود كه زوج‌ها ميزاني از تعارض را تجربه مي‌كنند. تعارض مقداري از انرژي رابطه‌شان را مي‌گيرد. در اين موقع ممكن است لازم باشد زوج‌ها ياد بگيرند تا مشكلات شان را در بيرون با يكديگر وارسي كنند به جاي اينكه ذهن همديگر را بخوانند (سوداني، 1385).

 

بروز تعارض در روابط انسان‌ها با يكديگر امري رايج و اجتناب ناپذير است. تعارض پديده اي است كه به موازات عشق در ارتباط زناشويي به وجود مي‌آيد و امري غيرقابل اجتناب است. تعارض زماني پيش مي‌آيد كه اعمال يك فرد با اعمال فرد ديگر تداخل پيدا مي‌كند، همچنان كه دو فرد به يكديگر نزديك ترمي شوند نيروي تعارض افزايش مي‌يابد. تعارض بين اعضاي خانواده به وحدت و يكپارچگي آن ضربه مي‌زند. شدت تعارض موجب بروز نفاق و پرخاشگري و ستيزه جويي و سرانجام اضمحلال و زوال خانواده مي‌گردد. كانون خانواده‌اي كه بر اثر تعارض و نفاق و جدال بين زن و شوهر آشفته است آثار مخربي در حيات كودكي فرزندان و خانواده به جاي مي‌گذارد كه در سال‌هاي آتي به صورت عصيان و سركشي از مقررات اجتماعي بروز مي‌كند (كيوچينگ، 1996).

 

نظريه‌هاي مرتبط با تعارضات زناشويي

 

نظريه روان پويشي و ارتباط شئ:

 

ديدگاه كلاسيك روان‌پويشي كه منبعث از الگوي روان‌كاوي فرويد است، مشكلات زناشويي را پيامدهاي مشكلات درون رواني همسران مي‌داند (باركر، 1990). يكي از ديدگاه‌هاي معاصر روان‌پويشي، نظريه روابط فردي است. برطبق اين ديدگاه اشخاصي كه در ازدواج به يكديگر مي‌پيوندند، هر كدام ميراث رواني يكتا و جداگانه‌اي را وارد آن رابطه مي‌كنند. هر كدام داراي تاريخچه‌اي شخصي، يك شخصيت بي همتا و مجموعه‌اي از افراد دروني كرده و مخفي هستند كه آن‌ها را در تمامي تبادلاتي كه متعاقباً با يكديگر خواهند داشت دخالت مي‌دهند. روابط زناشويي مسئله دار و ناآرام تحت تأثير درون فكني‌هاي آسيب زا يعني اثرات يا خاطرات مربوط به والدين يا ساير اشخاص قرار دارد. اين درون فكنده‌ها حاصل روابطي هستند كه هر همسر در گذشته با اعضاي نسل قبلي داشته و اينك در درون او لانه كرده است (گلدنبرگ[1] و گلدنبرگ[2]، 1382).

 

يكي از نظريه پردازان اين رويكرد، جيمز فرامو[3]، معتقد است كه معمولاً مشكلات خانوادگي ريشه در نظام خانوادگي گسترده دارد. ماهيت و كيفيت رابطه زناشويي به خانواده پدري زن و شوهر و خصوصاً به اين‌كه تا چه حد تعارضات خانواده‌هاي آن‌ها حل شده باشد بستگي دارد (باركر، 1990).

 

[1] Goldenberg, A.

 

[2] goldenberg, H.

 

[3] Jimze Framo

 

 

خريد

برچسب ها : فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي , فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي


برچسب: فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي، فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۰۱:۱۲:۴۵ توسط:اميد ترابي موضوع:

فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي

فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي

فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي
دسته: مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 46 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 37

فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي

 

خريد

فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي

 

در  37 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت doc

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع :    انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:     WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

 

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

 

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوعجهت‌ گيري مذهبي

جهت‌گيري مذهبي

 

تاريخ بشريت نشان داده است كه انسان دين‌ورز قدمتي ديرينه دارد. آن‌چنان كه از مطالعات باستان شناسي و انسان شناسي از اعصار دور بر مي‌آيد، مذهب به عنوان جزء لاينفك زندگي بشري در تمامي اعصار بوده است. ويل دورانت[1] معتقد است دين به اندازه‌اي غني و فراگير و پيچيده است كه جنبه‌هاي مختلف و متفاوت آن براي ديدگاه‌ها و نگرش‌هاي مختلف به گونه‌اي متفاوت جلوه مي‌كند. اما آن‌چه مهم مي‌باشد اين است كه هيچ دوره‌اي از تاريخ بشر خالي از اعتقادات ديني نبوده است (خداپناهي و خاكساربلداجي، 1384).

 

تحقيقات مختلف نشان داده كه برداشت اصلي اكثر افراد از دين، داشتن رابطه‌اي نزديك با خداوند است، نه صرفاً مجموعه‌اي از باورها و اعمال. علاوه بر آن تأكيد بر مجاورت هر فرد با خدا، همچنين ارجاعات مكرر به عشق بين بنده و خدا، در قالب اديان توحيدي وجود دارد. دين و به‌خصوص «رابطه درك شده افراد با خدا» به عنوان يك پناه‌گاه مطمئن عمل مي‌كند. افراد در زمان بروز بحران، خدا را به عنوان پناه‌گاهي مطمئن مي‌دانند (روات[2] و كرك پتريك[3]، 2002).

 

مي‏توان اظهار داشت كه دين‌داري آگاهانه و گرايشات مذهبي تأثير بسزايي بر جنبه‏هاي گوناگون رفتار فردي و اجتماعي جامعه، به‏ويژه نسل جوان دارد. البته توجه زيادي كه امروزه به رفتارهاي نابهنجار اخلاقي يا خلاف شرع و بزهكارانه‏ي جوانان معطوف مي‏شود و نيز سياست‏هاي پيشگيرانه يا تنبيهي كه به‏طور ضربتي اتخاذ مي‏گردد، مي‏تواند تا حدودي مبيّن نگراني از اين واقعيت باشد كه تلاش‏ها و فعاليت‏هاي بيش از دو دهه‏ي مديران و مسئولان در انتقال باورها، ارزش‏ها و هنجارهاي ديني به نسل جوان، با نوعي عدم موفقيت و ناكامي روبرو شده است (سرمدي، 1385).

 

تعريف دين

 

در زبان اوستايي ايران باستان «دين» به معناي شريعت و مذهب بوده ‏است و پيروان دين خود را «به‌دينان» مي‏خواندند (حجتي، 1368). در فرهنگنامه‏ها نيز «دين» به معاني: جزا، حساب، طاعت، ورع، قدرت و آن‌چه انسان بدان متديّن و پاي‏بند گردد و نيز به گونه‏اي استعاري براي شريعت استعمال مي‏گردد (ابن‏منظور، 1996). همچنين به معناي پاداش، آيين پرستش خداوند تعالي، رسم و قانون، قهر و مسلط شدن آمده است (شعراني، 1355).

 

در قرآن كريم هم كه لفظ «دين» حدود 90 بار به كار رفته، بدين معاني است: جزاء و حساب، كيش و شريعت، دين اسلام، رسم و قانون، حكم و فرمان، دعا و عبادت، آيين يگانه‏پرستي (سرمدي، 1380). از دين تعريفي كه مورد اتفاق همه‏ي محققان باشد، وجود ندارد؛ به گونه‏اي كه برخي دانشمندان از «برج بابل تعاريف دين» سخن به ميان مي‏آورند (ويلم[4]، 1377).

 

مروري بر آثار دانشمندان مسلمان نشان مي‏دهد كه اكثر قريب به اتفاق ايشان (برخلاف دانشمندان غربي) تعريف واحدي از دين را مدنظر قرار داده‏اند (تعريف سنتي از دين). علماي دين برخلاف دانشمندان علوم اجتماعي و فيلسوفان دين، تعريف خود را متوجه كليه‏ي اديان ننموده و دايره‏ي تعريف خود را به دين اسلام محدود كرده‏اند؛ براي مثال، استاد مطهري منظورش از دين اسلام، كليه‏ي اديان الهي از آدم تا خاتم است، چون بنابه استدلالي درون ديني، كه متكي بر آيات قرآن كريم است، دين الهي در نزد خداوند يكي بيش نيست. . . و آن همانا دين اسلام است (مطهري، 1362). علامه طباطبايي دين را مجموعه‏ي عقايد و يك سلسله دستورهاي عملي و اخلاقي مي‏داند كه پيامبران از طرف خداوند براي راهنمايي و هدايت بشر آورده‏اند (طباطبايي، 1362). در تعريفي ديگر «دين اعتقاد به آفريننده‏اي براي جهان و انسان و دستورات عمل مناسب با اين عقايد است» (مصباح يزدي، 1368).

 

براساس اين تلقي از دين، اديان بشري و اسطوره‏اي و غيرالهي اصلاً دين محسوب نمي‏شوند: «بت‏پرستي و انسان‏پرستي دين نيستند. بوديسم (آيين بودا) هم كه خدا در آن مطرح نيست، دين نيست» (مصباح يزدي، 1368). برخي نيز هنگام ابراز نظر درباره‏ي اسلام و اديان، دين را كتاب و سنت قطعي معرفي مي‏نمايد (سروش، 1372).

 

شايد بتوان گفت دين داري اعتقاد به وجودي متعالي است كه وعده فرارسيدن زندگي پس از مرگ را مي‌دهد و به ما فرمان مي‌دهد در اين دنيا به شيوه اخلاقي رفتار كنيم (گيدنز[5]، 1373). دين به مثابه عميق ترين منبعي است كه موجوديت انسان در آن پرورش يافته و تمام ابعاد آن از جمله وحدت انسان با خداوند به آن وابسته است. بنا به گفته كارلايل[6]: «دين هر فرد واقيت وجودي هر انساني را مشخص مي‌كند و بر جنبه‌هاي هويت ملي او نيز تأثير مي‌گذارد. اعتقادات مذهبي با سرنوشت انسان پيوند مي‌خورند و جوشش‌هاي اين عقايد در قلب انسان، اصول ديگر زندگي انسان را عميقاً تحت تأثير قرار مي‌دهند» (يوآخيم، 1382).

 

مذهب

 

آلپورت (1950)، مذهب را به عنوان فلسفه وحدت بخش زندگي توصيف مي‌كند و آن را يكي از عوامل بالقوه مهم براي سلامت روان دانسته، او معتقد است نظام ارزشي مذهبي، بهترين زمينه را براي يك شخصيت سالم آماده مي‌كند. اما به اين نكته نيز توجه دارد كه اين‌طور نيست كه تمامي افرادي كه ادعاي مذهبي بودن دارند، داراي شخصيت سالم هستند. از ديدگاه آلپورت (1950)، اين جهت‌گيري به دو صورت جهت‌گيري مذهبي دروني و جهت‌گيري مذهبي بيروني مي‌باشد. جهت‌گيري مذهبي دروني، مذهبي فراگير، داراي اصولي سازمان يافته و دروني شده است كه خود غايت و هدف است نه وسيله‌اي براي رسيدن به هدف. شخصي كه جهت‌گيري مذهبي دروني دارد با مذهبش زندگي مي‌كند و مذهبش با شخصيتش يكي مي‌شود. شخصي كه جهت‌گيري مذهبي بيروني دارد، مذهب با شخصيت و زندگيش تلفيق نشده است؛ براي او مذهب وسيله‌اي است كه براي ارضاي نيازهاي فردي از قبيل مقام و امنيت مورد استفاده قرار مي‌گيرد (خوانين زاده، اژه‌اي و مظاهري، 1384).

 

مذهب يك سيستم اطلاعاتي است كه براي زندگي هدف‌مند اطلاعات و دانش فراهم مي‌كند. مذهب به عنوان نظام اعتقادي سازمان يافته همراه با مجموعه‌اي از آيين‌ها و اعمال تعريف شده است كه تعيين‌كننده شيوه پاسخ‌دهي افراد به تجارب زندگي است (زولينگ و همكاران، 2006). مذهب شامل كيفياتي است كه به بافت مذهبي- سنتي فرد اشاره دارد (كلي[7]، 2008).

 

معنويت، دين‌داري و سلامت

 

از ناشناخته‏ترين و بحث انگيزترين زمينه‏هايي كه در جهان پزشكي امروز مورد توجه بخش‏ خصوصي و دولتي قرار گرفته است مسأله بررسي روابط معنويت و دين‌داري با سلامت جسماني‏ است. استفاده از واژه‏هاي كليدي مذهب و سلامت يا معنويت و سلامت در يك جستجوي‏ اينترنتي، اين نكته را آشكار مي‏سازد كه از دهه هشتم قرن بيستم و بخصوص در دهه اخير، روند پژوهش‌ها و تعداد مقاله‏هاي منتشر شده مرتبط با اين قلمرو در مجله‌هاي معتبر پزشكي، روانپزشكي و پزشكي رفتاري ازدياد يافته و از مرز 1200پژوهش نيز گذشته است. آن‌چه در اين مورد پراهميت جلوه‏گر مي‏شود اين است كه معمولاً افزايش توجه و گسترش‏ انتشارات در زمينه پزشكي، پيامد يك دستاورد جديد مانند اكتشاف يك ژن، ابداع يك ابزار جديد و گاهي كشف يك شيوه ارزيابي حساس و معتبر است در حالي كه معنويت و دين‌داري در هيچ‏ يك از اين زمينه‏ها قرار ندارند و به گونه‏اي پايدار با فرهنگ‌ها وابسته‏اند. علوم پزشكي يعني قلمرويي كه همواره ذهن را از بدن متمايز مي‏كرد به اين‏ نتيجه رسيد كه بررسي مجدد در روابط روح، ذهن و بدن، نه‏تنها جالب بلكه ضروري است و قرار دادن چنين مواردي در برنامه‏هاي آموزشي دانشكده‏هاي پزشكي و در سطح كاربرد باليني و پژوهش، گواهي بر اين مدعاست. در حال حاضر، هفتاد و دو دانشكده پزشكي در امريكا، درس‌هايي را عرضه مي‏كنند تا به دانشجويان بي‌آموزند چگونه به ارزش‌يابي جنبه‏هاي معنوي بيماران بپردازند يا چگونه دل‌مشغولي‌هاي معنوي را در طرح‌هاي درمان‌گري بگنجانند. قرار دادن‏ آموزش‌هاي مذهبي و معنوي در برنامه‏هاي روان‌پزشكي تحقق يافته و مسأله ضرورت اين آموزش‏ به پزشكان عمومي نيز هم‏اكنون مطرح است (دادستان، 1385).

 

 

 

[1] Vill Dourant

 

[2] Rowatt,W. C

 

[3] Kirkpatrick, L. A

 

[4] Vilam

 

[5] Giddenz

 

[6] Karlayel

 

[7] Kelly, B. S.

 

 

 

كوئينگ[1] (2007)، در تحقيقي كه با عنوان رابطه اعتقادات مذهبي با سازگاري انجام داده است، نشان داد كه افرادي كه اعتقادات مذهبي قوي تري دارند، سازگاري بهتري با موقعيت‌هاي زندگي دارند.

 

زانگ[2] (2007)، در مطالعه خود نشان داد كه جهت‌گيري گفت و شنود با بيان مثبت و سازنده احساسات منفي همراه است، در حالي كه جهت‌گيري هم نوايي با بيان منفي و مخرب و پرخاش گري و انزوا همراه است. زوجيني كه سازگاري زناشويي پاييني دارند گرايش دارند تا مشكلات ارتباطي خود را به عواملي مانند ويژگي شخصيتي نسبت دهند كه كنترل كمي بر آن‌ها دارند.

 

بريم هال[3] و باتلر[4] (2007)، در پژوهشي نشان دادند كه دين‌داري بالاتر شوهر موجب رضايت دو طرف خواهد بود.

 

مولينز[5] و همكاران (2006)، طي پژوهشي به بررسي رابطة عمل به باورهاي ديني و رضايت زناشويي و شادكامي پرداختند. نتايج نشان داد كه دينداري به گونه اي معنادار با سازگاري زناشويي و شادكامي همسران بستگي دارد. اين پژوهش‌گران دريافتند كه اثر دينداري بر ازدواج در گروهي كه مسن تر بودند بيشتر و چشم‌گيرتر است.

 

لامبرت[6] و دولاهيت[7] (2006) در پژوهشي به بررسي اين موضوع پرداخته‌اند كه مذهب چگونه مي‌تواند به پيش‌گيري، حل و مغلوب ساختن تعارض زناشويي كمك كند. آن‌ها 57 زوج از سه مذهب (يهود، مسيحيت و اسلام) در دو ايالت كاليفرنياي شمالي و نيوانگلند انتخاب نموده‌اند. نتايج بررسي آن‌ها نشان مي‌دهد كه مذهب مي‌تواند در سه جهت به فرايند حل تعارض كمك كند: 1. حل تعارض، 2. پيش‌گيري از وقوع مشكل، 3. آشتي در روابط.

 

هانسون[8] و لندبلند[9] (2006) در پژوهشي نشان دادند كه آموزش مهارت‌هاي ارتباطي و حل تعارض به زوجيني كه در تعاملات زناشويي مشكل داشتند، باعث بهبود روابط زناشويي زوجين و كاهش تعارضات و افزايش سلامت روان در آنان مي‌گردد.

 

وينسنت[10]، ويشز[11] و گري[12] (2006) در پژوهش خود يك تحليل رفتاري از فرايند حل تعارض زوجين آشفته و غير آشفته كردند. نتايج حاكي از آن بود كه زوجين آشفته در مقايسه با زوجين غير آشفته به ميزان بيشتري از رفتارهاي تعارض منفي و به ميزان كمي از رفتارهاي حل تعارض مثبت استفاده مي‌كنند.

 

بكستر[13] و همكاران (2005)، در پژوهشي بيان داشتند كه جهت‌گيري همنوايي زياد، تعاملات و الگوهاي ارتباطي با اجتناب از تعارض ارتباط دارد.

 

هانلر[14] و گنكوز[15] (2005)، در تركيه پژوهشي با هدف بررسي اثرات مذهب بر رضايت زناشويي انجام دادند كه نتايج نشان داد مذهب اثر عمده‌اي بر رضايت زناشويي دارد

 

[1] Koenig

 

[2] Zhang

 

[3] Brimhall

 

[4] Butler

 

[5] Mullins

 

[6] Lambert

 

[7] Dollahite

 

[8] Hanson

 

[9]  landbland

 

[10] Vincent

 

[11] Wishs

 

[12] Grey

 

[13] Baxter

 

[14] Hunler

 

[15] gencoz

 

خريد

برچسب ها : فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي , فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي


برچسب: فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي، فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي، فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي، فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي، فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي، فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۵۱:۱۲ توسط:اميد ترابي موضوع:

فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني

فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني

فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني
دسته: مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 42 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 31

فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني

 

خريد

فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني

 

در 31  صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت doc

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع :    انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:     WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

 

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

 

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني

 

خود، خودپنداره، خود آرماني[1]

 

جرسيلد[2]پديده خود را چنين تعريف مي‌كند: خود، مجموعه‌اي از افكار و عواطف است كه سبب آگاهي فرد از موجوديت خود مي‌شود. بدين معني كه او مي‌فهمد كيست و چيست. خود، دنياي دروني شخص است و شامل تمام ادراكات، عواطف، ارزش‌ها و طرز تفكر او است. پندار يا تصوري كه فرد از خود دارد مسلماً براي او اهميت حياتي داشته، و سعي دارد كه اين تصوير را نگه دارد (بيابانگرد، 1390).

 

خود پنداره: پاپيكا[3] خودپنداره را به‌عنوان يك ساختار پيچيده و اغلب شناختي از تعميمات شخص به خود كه شامل ويژگي‌ها، توانايي‌ها، دانش، ارزش‌ها، نگرش‌ها، نقش‌ها و ديگر موضوعاتي كه افراد خود را تعريف كرده و پيوسته داده‌هاي خود را در آن يكپارچه مي‌كنند، مي‌داند (جوكلاوا و اولريكايوا، 2011).

 

خود ايده‌آل يا آرماني مجموعه ويژگي‌هاي شخصي و شخصيتي است كه ما دوست داريم واجد آن‌ها باشيم. اين تمايل ممكن است هدفي فردي و ذهني باشد كه ما در تخيل خود مي‌خواهيم به آن دست‌يابيم و يا تصويري است كه ميل داريم از خود به ديگران نشان دهيم. خود ايده‌آل ممكن است بسيار دور از واقعيت و دور از دسترس باشد. تحقيقات نشان داده است كه در افراد به هنجار به‌خصوص افراد نوروتيك، كشمكش ميان خود و خود ايده‌آل بسيار بيشتر از افراد عادي است (بيابانگرد، 1390).

 

اهميت مفهوم خود و خودپنداره

 

خود پنداره در طول تاريخ بشر از ديدگاه فلاسفه، دانشمندان و نيز افراد عادي، موردتوجه قرارگرفته است (حسن‌زاده و همكاران ، 1384). خودپنداره، براي متخصصان بهداشت رواني از اهميت خاصي برخوردار است. زيرا پندار فرد از شخصيت خود تا اندازه زيادي تصور او را راجع به محيطش تعيين مي‌كند، و اين عامل نوع رفتارهاي او را طرح‌ريزي مي‌نمايد. اگر تصور از خود، مثبت و نسبتاً متعادل باشد، شخص داراي سلامت رواني است و اگر پنداره فرد منفي و نامتعادل باشد، او ازلحاظ رواني ناسالم شناخته مي‌شود (بيابانگرد، 1390).

 

به باور انديشمندان، قسمت عمده ويژگي‌هاي شخصيتي، منش و خصوصيات رفتاري هر فرد به تصويري كه از خود در ذهن دارد، يعني انگاره وي، بستگي دارد (ستوده، 1390).

 

شايد مهم‌ترين فرض از نظريه‌هاي جديد «خود» اين باشد كه انگيزه تمام رفتارها حفاظت و ارتقاي خودِ ادراك شده است. تجارب برحسب ارتباطشان با خود دركمي‌شوند و رفتارها نيز از اين درك‌ها سرچشمه مي‌گيرد. در اين صورت، مي‌توان نتيجه گرفت كه تنها يك نوع انگيزش وجود دارد و آن‌هم انگيزه شخصي درون است كه هر انسان در تمام زمان‌ها و مكان‌ها هنگام دست زدن به هر عمل دارد. (پركي، 1970؛ ترجمه ميركمالي، 1378).

 

بنا به عقيده كمبز[4] و اسنيگ[5] خودقالب اساسي مراجعات شخصي و هسته مركزي ادراك است كه بقيه منطقه ادراك نيز در اطراف آن سازمان مي‌يابد. در اين مفهوم، خود پديده‌اي است كه هم محصول تجربيات گذشته و هم سازنده تجربيات جديدي است كه توانايي‌اش را دارد. اين بدان معناست كه هر چيزي بر مبناي مراجعات فرد به خود و از مجراي خود دركمي‌شود. دنيا ازنظر فرد، همان چيزي است كه او مي‌فهمد و از آن آگاهي دارد. به‌عبارت‌ديگر، جهان و مفاهيم را به همان طريقيكه خودمان مي‌بينيم، مورد ارزشيابي قرار مي‌دهيم . (پركي، 1970؛ ترجمه ميركمالي، 1378).

 

 

 

[1].ideal self

 

[2].Jersild

 

[3].Papica. J

 

[4].Combs

 

[5].Snygg

 

 

 

كوپر اسميت[1]:

 

وي «خويشتن پنداري» را عامل مهمي در ايجاد نوع رفتار مي‌داند و عقيده دارد: افراديكه خويشن‌پنداري مثبت دارند، رفتارشان اجتماع‌پسندتر از افرادي است كه خويشتن‌پنداري آنان منفي است. ازنظر او خويشتن پنداري عبارت از عقيده و پنداري است كه فرد درباره خود دارد. اين عقيده و پندار به تمام جوانب خود، يعني جنبه‌هاي جسماني، اجتماعي، عقلاني و رواني فرد مربوط مي‌شود. تصور انسان درباره هر يك از عوامل مزبور، رفتار معين و مشخصي به وجود مي‌آورد (تقي زاده، 1379).

 

به عقيده كوپر اسميت، خويشتن پنداري براثر تعامل بين عوامل ذيل حاصل مي‌شود:

 

الف. پندار والدين درباره فرد

 

ب. تصور و پندار دوستان و هم‌بازي‌ها در مورد فرد

 

ج. تصور و پندار معلمان در مورد فرد

 

د. تصور و پندار فرد درباره خود

 

تصور و پندار درباره خصوصيات جسماني، عقلاني و رواني بخشي از تكوين خويشتن پنداره فرد را تشكيل مي‌دهد. كوپر اسميت در تحقيقات خود، به اين نتيجه رسيد كه وضعيت اقتصادي ـ اجتماعي در خودپنداره مؤثر است. اما مهم‌تر از آن چگونگي ارتباط طفل با والدين خويش است، زيرا مشاهده‌شدهكه حتيكودكانيكه از وضعيت اقتصادي ـ اجتماعي خوبي برخوردار نبوده‌اند، ولي در محيط خانوادگي‌شان گرمي و محبت و استدلال حكم‌فرما بوده است، داراي خودپنداره قوي بوده‌اند (تقي زاده، 1379).

 

 

 

پيشينه پژوهشي درباره خود پنداره‌ي تحصيلي

 

پژوهش‌هاي داخلي

 

غفاري و ارفع بلوچي (1390) رابطه انگيزش پيشرفت و خودپنداره تحصيلي با اضطراب امتحان در دانشجويان تحصيلات تكميلي دانشگاه فردوسي مشهد را بررسي كرده‌اند. اين مطالعه كه بر روي 308 نفر انجام گرفت نشان داد كه تركيب متغيرهاي انگيزش پيشرفت و خودپنداره تحصيلي مي‌توانند به‌خوبي اضطراب امتحان را پيش پيني كنند. همچنين در اين پژوهش بين دو گروه از دانش‌آموزان دختر و پسر تفاوت آماري معني‌داري در خود پنداره تحصيلي، انگيزش پيشرفت و اضطراب امتحان وجود نداشت.

 

ميكائيلي و همكاران (1391) در پژوهشي ارتباط خودپنداره و فرسودگي تحصيلي با عملكرد تحصيلي دانش‌آموزان دختر را بامطالعه 400 نفر دانش‌آموز پايه سوم و چهارم دبيرستان شهر اردبيل، بررسي كردند. نتايج نشان داد كه بين خود پنداره تحصيلي، فرسودگي تحصيلي و زير مقياس‌هاي آن، با عملكرد تحصيلي رابطه معناداري وجود دارد. همچنين بي‌علاقگي تحصيلي و خودپنداره تحصيلي به‌عنوان قوي‌ترين پيش‌بيني كننده‌هاي عملكرد تحصيلي بودند.

 

فاني و خليفه (1388) در مطالعه خود به بررسي رابطه ادراك از رفتار معلم با خودپنداره تحصيلي و عملكرد تحصيلي دانش‌آموزان راهنمايي شهر شيراز پرداخت. اين مطالعه در بين 473 دانش‌آموز با روش نمونه‌گيري خوشه‌اي چندمرحله‌اي انجام گرفت. نتايج نشان داد كه بين ادراك از رفتار معلم و خود پنداره تحصيلي و عملكرد تحصيلي به‌طوركلي، رابطه معنادار وجود دارد.

 

بشرپور، عيسي زادگان، زاهد و احمديان (1392) در مطالعه خود با عنوان: «مقايسه خود پنداره تحصيلي و اشتياق به مدرسه در دانش‌آموزان مبتلا به ناتواني يادگيري و عادي» با روش علي –مقايسه‌اي بر روي 45 دانش‌آموز داراي ناتواني يادگيري و 45 دانش‌آموز عادي كه به شيوه تصادفي انتخاب‌شده بودند، به اين نتيجه رسيدند كه: ميانگين نمرات گروه داراي ناتواني‌هاي يادگيري در نمره كلي خود پنداره تحصيلي به‌طور معناداري پايين‌تر از گروه عادي است.

 

كرمي، كرمي و هاشمي (1392) اثربخشي آموزش راهبردهاي شناختي و فراشناختي بر خلاقيت، انگيزه پيشرفت و خودپنداره تحصيلي را بررسي كردند. اين پژوهش به روش آزمايشي، از نوع پيش‌آزمون–پس‌آزمون با گروه كنترل انجام گرفت. روش نمونه‌گيري تصادفي خوشه‌اي چندمرحله‌اي، بود و تعداد 60 نفر دانش‌آموز در دو گروه 30 نفره جايگزين شدند و براي گروه آزمايش آموزش راهبردهاي شناختي و فراشناختي طي 8 جلسه انجام گرفت. نتايج نشان داد كه آموزش مهارت‌هاي شناختي و فراشناختي بر خلاقيت، انگيزه پيشرفت و خودپنداره تحصيلي مؤثر است.

 

خجسته مهر، عباس پور، كرايي و كوچكي (1391) تأثير برنامه موفقيت تحصيلي بر عملكرد و خود پنداره تحصيلي، نگرش نسبت به مدرسه، يادگيري شيوه موفقيت در مدرسه و سازگاري اجتماعي دانش‌آموزان را بررسي كردند. نمونه موردمطالعه 52 دانش‌آموز پايه دوم راهنمايي شهر اهواز بودند كه به روش تصادفي چندمرحله‌اي انتخاب شدند و به دو گروه آزمايش (26 نفر) و كنترل (26 نفر) تقسيم شدند. طرح پژوهش از نوع آزمايشي با پيش‌آزمون- پس‌آزمون بود. نتايج تحليل كوواريانس يك‌راهه نشان داد كه اثربخشي برنامه موفقيت در مدرسه، بر بهبود خودپنداره تحصيلي مورد تأييد نيست.

 

محمدي (1390) به بررسي تأثير آموزش خودگردان بر حل مسئله و خودپنداره تحصيلي دانش‌آموزان حساب نارسا دوره راهنمايي شهرستان خرامه پرداخت. اين تحقيق از نوع آزمايشي با گروه كنترل و آزمايش بود كه 27 پسر و 23 دختر حساب نارسا به‌طور تصادفي در گروه‌هاي آزمايش و گواه قرار گرفتند. گروه آزمايش از 12 جلسه آموزش خودگردان بهره‌مند شدند؛ درحالي‌كه گروه كنترل به روش سنتي آموزش ديدند. نتايج نشان داد كه پس از آموزش تفاوت معناداري بين گروه آزمايش و كنترل وجود دارد و گروه آزمايش در خودپنداره تحصيلي نسبت به گروه كنترل برتري نشان مي‌داد.

 

 

 

[1].Coopersmith

 

 

خريد

برچسب ها : فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني , فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني


برچسب: فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني، فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني، فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني، فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني، فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني، فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۴۹:۴۹ توسط:اميد ترابي موضوع:

دانلود مستقيم فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند

دسته: مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 39 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 29

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد فرزند

 

خريد

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند

 

در  29 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت doc

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع :    انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:     WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

 

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

 

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعارض والد - فرزند

 

نوجواني[1]

 

نوجواني دوره انتقالي است كه در آن فرد از وابستگي كودكي[2]به‌سوي استقلال، مسئوليت‌پذيري و امتيازات بزرگسالي[3] حركت مي‌كند (لطف‌آبادي، 1390). هرچند در خصوص طول اين دوره اتفاق‌نظر كاملي بين روان شناسان وجود ندارد. معمولاً سنين 11 الي 13 تا 18 الي 20 سالگي را دوره نوجواني مي‌دانند (لطف‌آبادي، 1390). نوجواني، بروز تغييرات زيستي، بدني و اجتماعي تعريف شده است كه مدتي طول مي‌كشد و با انتظارات، رفتارها و نگرش‌هاي خاص اين دوره بين اعضاي خانواده همراه است (هريس[4]، 2008؛ به نقل از برجعلي، 1392).

 

نوجواني دوره افزايش فشار است. نوجوانان بايد تصميمات مهم دوران زندگي خود را درباره شغل، سلامت، رفتارهاي پرخطر و تحصيل بگيرند و عبور از اين دوره مي‌تواند براي نوجوانان و خانواده‌هايشان دوران سختي باشد (جنكينز[5]،2009؛ به نقل از برجعلي، 1392). در اين دوره، نوجوان[6] با دو مسئله اساسي درگير است: بازنگري و بازسازي ارتباط با والدين، بزرگسالان و جامعه، و بازشناسي و بازسازي خود به‌عنوان يك فرد مستقل (لطف‌آبادي، 1390). تحولات سريع اين دوره، روابط نوجوان با ديگران ازجمله والدين را تحت تأثير قرار مي‌دهد. سال‌هاي ابتدايي نوجواني به‌ويژه 10 تا 15 سالگي، با ظهور و افزايش تعارض ميان نوجوانان و والدينشان ارتباط دارد (آليسون، 2000؛ به نقل از قمري، 1392).

 

 

 

اهميت رابطه‌ي  والد و نوجوان

 

خانواده يك واحد اجتماعي است كه بيشترين تأثير را بر رشد افراد دارد (بيابانگرد،1389). امروزه نقش محرك و سازنده خانواده براي نوجوان بر همگان روشن است. پدر و مادر اولين كساني هستند كه زيربناي شخصيت سالم يك نوجوان را مي‌سازد و پايه‌گذار ارزش‌ها و معيارهاي فكري وي هستند. متأسفانه بسياري از خانواده‌ها به علت بي‌توجهي و عدم آشنايي با شيوه‌هاي برقراري ارتباط با فرزندان خود، نمي‌توانند با آن‌ها رابطه صحيح برقرار كنند. نوجوان در اين دوره بيش از هر زمان ديگر نياز به مراقبت و همراهي والدين خود دارد، لذا قطع رابطه با نوجوان و يا رابطه نادرست با نوجوان ممكن است تأثيرات مخربي بر او بگذارد (اكبري، 1382). روابط نوجوانان كار آساني نيست. نوجوانان با تعارض بين استقلال[7] خواهي و احساس درجه وابستگي[8] خود به والدين درگير هستند.باآنكه هم‌سن‌وسال‌ها نقش مهمي در زندگي نوجوان ايفا مي‌كنند، اما هيچ‌چيز مانع نفوذ مهم والدين در نوجوانان نيست (منصور، 1390) وپژوهش‌ها نشان مي‌دهد نوجواناني كه رابطه خوبي با والدين خود نداشته‌اند، از عزت نفس[9] پايين، ادراك ناكارآمد از شايستگي‌ها و فقدان انگيزش[10] رنج مي‌برند (غمخوارفرد، امراللهي‌نيا و آزادفلاح، 1391).

 

 

 

تعريف تعارض

 

تعارض يكي از جنبه‌هاي مهم روابط اجتماعي[11] انسان‌ها و صورتي از كنش متقابل اجتماعي است (واندنبرگ[12]، ترجمه نيك‌گهر، 1386). تعارض، تعاملي است ناراحت‌كننده بين دونفري كه تمايل يا توانايي گوش كردن به ناراحتي‌هاي يكديگر را ندارند. حالتي از جدايي و تنش كه فشار رواني زيادي را ايجاد مي‌كند و احساسات و هيجانات منفي را در طرفين موجب مي‌شود) نبل اسچالم[13]،2006؛ به نقل از خدامي، 1391). تعارض ازنظر لغوي نيز، به معني باهم اختلاف داشتن و معترض و مزاحم يكديگر شدن است (عميد، 1389). واژه تعارض به ناتواني در حل تفاوت‌ها اشاره داشته و بيشتر با تنش، خصومت و پرخاشگري همراه است (هال[14]،1987؛ به نقل از گيتي پسند و همكاران ، 1387). تعارض والد- فرزند عبارت است از چالش‌هاي ارتباطي و تعارضي كه در حين رشد و تغيير اعضاي خانواده ايجاد مي‌شود (ازمت و بي اوقلو[15]، 2009).

 

 

 

حوزه‌ها و مسائل مورد تعارض

 

موضوع‌هاي تعارض ميان والدين و نوجوانانو نيز اهميت و تركيب آن‌ها در فرهنگ‌هاي[16] گوناگون متفاوت است (اسدي يونسي، مظاهري، شهيدي، طهماسيان و فياض‌بخش، 1390).

 

بر اساس مدل حوزه‌هاي اختصاصي[17]، مي‌توان از چهار حوزه عمده در تحقيقات رشد شناختي و اجتماعي[18] نام برد: 1) مسائل اخلاقي[19] شامل رفتارهايي كه نادرست تلقي مي‌شوند زيرا حقوق ديگران را مورد تجاوز قرار مي‌دهند. 2) مسائل متعارف[20] شامل قواعد رفتاري مرسوم و موردتوافق همه و قواعدي كه چارچوبي براي تعاملات اجتماعي پديد مي‌آورند. 3) مسائل شخصي[21] كه برعكس دو مورد فوق اعمالي‌اند كه نتيجه‌شان تنها متوجه خود نوجوان است و بنابراين وراي قوانين اجتماعي يا ملاحظات اخلاقي تلقي مي‌شوند و 4) مسائل دورانديشانه[22] كه مربوط به امنيت، سلامت و آسايش نوجوان است (سمتانا و داديس[23]، 2002).

 

به‌صورت جزئي‌تر و مصداقي‌ترمي‌توان گفت: در اكثر خانواده‌ها تعارض ممكن است درباره لباس پوشيدن، موسيقي يا اوقات فراغت باشد (استينبرگ و موريس[24]، 2001؛ به نقل از قمري، 1392). اما گاهي اختلافات بر سر مسائل مهم‌تري مثل: استعمال دخانيات، رفتارهاي جنسي[25]، نگرش‌هاينقش جنسي، نگرش‌هاي سياسي، ارزش‌هاي اخلاقي[26]، مسائل اقتصادي- اجتماعي، مسئوليت‌هاي خانوادگي، عادت‌هاي مطالعه[27] و نوع دوستان بروز مي‌كند (بيابانگرد، 1389). در جدي‌ترين شكل آن نيز، محيط خانوادگي استرس‌زا با تعدادي پيامدهاي منفي ازجمله بزهكاري[28] نوجوان، فرار از خانه، افزايش افت تحصيلي[29] و حاملگي دختران همراه است (استينبرگ و موريس، 2001؛ به نقل از قمري، 1392).

 

همچنين بيابانگرد مسائل زير را در بروز تعارض ميان نوجوان و والدين مؤثر مي‌داند:

 

-         پيچيده شدن مسائل هويتي نوجوانان

 

-         ظهور ميل جنسي در نوجوان

 

-         لزوم انتخاب‌هاي مهم زندگي توسط نوجوان

 

-         تغيير در ارتباطات و مواجهه باقدرت والدين

 

-         تغيير در دلبستگي[30] نوجوان نسبت به والدين و همسالان

 

-         ترديد و تعارض در مورد ارزش‌هاي والدين

 

-         انتظار والدين از نوجوان مبني بر، برآورده كردن آرزوها و توقعات آن‌ها

 

-         خودمحور بودن نوجوان

 

-         شيوه‌هاي تربيتي كنترلي و قدرت‌طلبانه‌ي [31] والدين (بيابانگرد، 1389).

 

درواقع خانواده‌هايي كه در آن‌ها والدين از شيوه كنترلي و قدرت‌طلبانه استفاده مي‌كنند در مقايسه با روش‌هاي آزادمنشانه‌تر، تعارضات بيشتري راتجربه مي‌كنند (بيابانگرد، 1389).

 

اشكال تعارض

 

تعارض در اشكال مختلفي وجود دارد و مي‌توان آن را به دو دسته كلي تقسيم‌بندي كرد:

 

تعارض سازنده[32]: تعارض سازنده يا كاركردي افراد را براي تلاش كاري بيشتر، همكاري و خلاقيت[33] بيشتر تحريك مي‌كند (هيوتالا[34]، 2006؛ به نقل از جباري، 1392). تعارض مي‌تواند سازنده باشداگر نتايج آن باعث روشني موضوعات، حل مشكلات و كمك به رشد شخصي شود. تعارض‌هايي كه در خانواده به‌طور سازنده هستند مي‌تواند منجر به رشد شخصي فرزندان و همچنين افزايش همكاري، همدلي و نيز توجه به يكديگر شود (مك كوي، كامينز و ديويز[35]، 2009)

 

تعارض مخرب[36]: تعارض در سطح خيلي كم و خيلي زياد، غير سازنده و غير كاركردي است. تعارض خيلي زياد منحرف‌كننده است و در وظايف اختلال ايجاد مي‌كند. تعارض خيلي كم ممكن است تلاش را افزايش دهد، ولي خلاقيت و سطح عالي عملكرد را كاهش مي‌دهد (هيوتالا،2006؛به نقل از جباري، 1392). تعارض زماني مخرب است كه باعث نابودي ارزش فردي و دوقطبي شدن افراد در حوزه همكاري بين فردي و منجر به افسردگي در والدين و فرزندان، خشونت[37]، درخودماندگي اجتماعي، مصرف مواد مخدر و الكل، پرخاشگري در خانواده، عزت نفس پايين در فرزندان و كاهش توانايي سازگاري[38] در مدرسه شود (مك كوي، كامينز و ديويز، 2009).

 

 

 

[1].adolescence

 

[2].childhood

 

[3].adulthood

 

[4].Haris. P

 

[5].Jenkins. P

 

[6].adolescent

 

[7].independency

 

[8].dependency

 

[9].self- esteem

 

[10].motivation

 

[11].social relations

 

[12].Van Den Berg. F

 

[13].Nebel-Schwalm

 

[14].Hall. J

 

[15].Ozmete. E & Bayoglu. A

 

[16].culture

 

[17].domain specificity model

 

[18].social-cognitive development

 

[19].moral issues

 

[20].conventional issues

 

[21].personal issues

 

[22].prudential issues

 

[23].Smetana. J & Daddis. C

 

[24].Steinberg. L & Morris. A

 

[25]........ual behaviors

 

[26].moral vaiues

 

[27].study habits

 

[28].delinquency

 

[29].school drop - out

 

[30].attachment

 

[31].authoritarian

 

[32].constructive

 

[33].creativity

 

[34].Hautala. T

 

[35].McCoy. K, Cummings. M & Davies. P

 

[36].destructiv

 

[37].violence

 

[38].adjustment

 

 

خريد

برچسب ها : فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند , فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد فرزند


برچسب: فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد فرزند، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد فرزند، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد فرزند،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۴۸:۰۸ توسط:اميد ترابي موضوع:

مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي

مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي

مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي

دانلود مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي

مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي مباني نظري پژوهش پيشينه پژوهش فصل دوم پايان نامه
دسته بندي مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل doc
حجم فايل 18 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 14

مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي

 در 14 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت doc

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع :    انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:     WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

 

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع جهت گيري زندگي

 

2-1 جهت گيري زندگي 

در اين بخش از اين فصل به بررسي دو بعد جهت گيري زندگي (خوش بيني و بدبيني) مي پردازيم.

2-1-1              خوش بيني  و بد بيني

آيا خوش بيني و بد بيني  دو قطب يك پيوستارند؟ اگر هستند، پس دليلي ندارد كه ارزيابي هاي جداگانه اياز اين دو سازه به عمل آوريم. پژوهش هاي اخير نشان مي دهد كه اين دو قطب هاي يك پيوستار نيستند (مارشال و همكاران، 1992). به نظر مي رسد بد بيني با حالت نورتيك (روان نژدي) و عاطفه منفي مرتبط است، در حالي كه خوش بيني با برون گرايي و عاطفه مثبت مرتبط است. به عبارت ديگر در حالي كه خوش بين ها تمايل دارند پذيراي تجارب يا محرك هاي جديد باشند، افراد بدبين تمايل دارند تعاملاتشان را با دنياي خارج هرچه مي توانند كاهش دهند(فرانكن،1939؛ ترجمه اسفند آباد و همكاران،1384).

2-1-2              مفهوم خوش بيني  

شي ير و كارور (1985) خوش بيني را  به اين صورت تعريف كرده اند: خوش بيني انتظاري تعميم يافته براي رخ دادن پيامدهاي خوب به هنگام برخورد با مشكلات مهم زندگي است. شي ير و كارور با استفاده از مقياس جهت گيري زندگي توانستند رابطه اي مثبت بين خوش بيني، سلامتي و بهبودي بعد از عمل جراحي پيدا كنند (شي ير و كارور، 1989). به طور كلي خوش بيني نشان دهنده نگرش مثبت يا پيش آمادگي است براي اينكه چيزهاي خوب رخ خواهند داد(فرانكن،1939؛ ترجمه اسفند آباد، محمودي و امامي پور،1384).

عموم مردم خوش بيني را به صورت در نظر گرفتن نيمه پر ليوان، يا ديدن لايه اي براق در هر پديده، يا عادت به انتظار پاياني خوش داشتن براي هر دررد سر واقعي، در نظر مي گيرند. زاويه «تفكر مثبت» از مثبت انديشي و خوش بيني ، بيانگر آن است كه خوش بيني مستلزم تكرار عبارت هايي تقويت كننده با خود است، مانند اينكه «من هر روز به انحاء مختلف دارم پيشرفت مي كنم» يا تجسم آنكه همه كارها با موفقيت انجام مي پذيرد. در تمامي اين موارد، تجليلاتي از خوش بيني و مثبت انديشي وجود دارد، اما با اين حال خوش بيني عميق تر از اينهاست(سليگمن، ترجمه داورپناه، 1388).

خوش بيني مولفه هاي شناختي، عاطفي، جسماني و رفتاري را در بر مي گيرد. براي خوش بين بودن لازم است به اين چهار مولفه همزمان توجه كرد (ميليگان[1]، 2003). ضمنا خوش بيني با سنجش و اندازه گيري عواطف و هيجان هاي فعلي پيش بيني مي شود. رويكرد هاي روان شناختي خوش بيني را يك ويژگي شناختي، يك هدف و يك انتظار قلمداد مي كنند. خوش بيني شناخت صرف نيست و بعد انگيزشي آن نيز بايد در نظر گرفته شود. برخي از افراد بي درنگ خود را خوش بين معرفي مي كنند، در حالي كه نمي توانند انتظارات همسو با اين ديدگاه خوش بينانه را بيان كنند. اين پديده مي تواند صرفا يك سبك ابزار خود باشد. علاوه بر اين، مي تواند حاكي از وجود ابعاد عاطفي و انگيزشي خوش بيني، بدون وجود ابعاد شناختي باشد (كار؛ ترجمه كلانتري، 1385).

 


[1] Milligan, M

دانلود مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي


برچسب: مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۴۴:۵۴ توسط:اميد ترابي موضوع:

دانلود مستقيم فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي

فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي

فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي
دسته: مباني و پيشينه نظري

فرمت فايل: doc
حجم فايل: 197 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 35

فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي

 

خريد

فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي

 

در  35 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت doc

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع :    انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:     WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

 

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

 

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع رضايت از زندگي

آغاز توجه به بهزيستي

 

در چند دهه‌ي  اخير و با پيدايش رويكرد روان‌شناسي مثبت، تغييرات بسياري در تحقيقات روان‌شناختي صورت گرفت؛ علاقه به تحقيق در اين حيطه افزايش يافت (شوگرن، لوپز، ويمايد، ليتل و پرس‌گروو[1]، 2006) و گرايش پژوهش‌ها براي تبيين پديده‌هاي روان‌شناختي، به سمت توانايي‌ها و ويژگي‌هاي مثبت انسان سوق پيدا كرد (حجازي و همكاران ، 1392). اين شاخه‌ي  جديد از روان‌شناسي اساساً به مطالعه‌ي  علمي توانمندي‌ها، شادماني[2] و بهزيستي ذهني انسان (اشنايدر و لوپز[3]، 2007؛ به نقل از شيخي و همكاران ، 1389) و موضوع نسبتاً جديدتر رضايت از زندگي و رويكردهاي لذت‌گرا[4] و سعادت گرا[5] (كار[6]، 2004؛ ترجمه‌ي  شريفي و نجفي‌زند، 1387)، مي‌پردازد.

 

سازمان بهداشت جهاني[7] نيز، سلامت[8] را به‌عنوان حالتي از بهزيستي كامل جسمي، ذهني و اجتماعي، و نه صرفاً نبود بيماري تعريف كرده است. اين سازمان، سلامت رواني[9] را نيز به‌عنوان«حالتي از بهزيستي كه در آن فرد توانايي‌هاي خود را مي‌شناسد، مي‌تواند با فشارهاي رواني بهنجار زندگي كنارآيد، به نحو پرثمر و مولدي كار كندو براي اجتماع خويش مفيد باشد» تعريف مي‌كند (جوشنلو، رستمي و نصرت‌آبادي، 1385).

 


برچسب: فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي، فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۱۳:۳۷ توسط:اميد ترابي موضوع:

دانلود مستقيم فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده

فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده

فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانوادهدسته: مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 75 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 50

فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده

قيمت فايل فقط 32,000 تومان

خريد

فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده

 

در 50  صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت doc

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع :    انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:     WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

 

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

 

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده

 

تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده

 

نماي تاريخي لغت خانواده بسيار قديمي است. خانواده از لغت فاميليا[1] مشتق شده است) 100تا 300 بعد از ميلاد)كه به همه افراد يك خانواده اعم از خويشاوندان، غيرخويشاوندان، مستخدمان، برده­ها و كارگران نسبت داده مي­شود. سپس در نتيجه رشد طبقه متوسط يا سرمايه­داري خانواده محدودتر به وجود آمد (1215 تا1600بعد از ميلاد (اعضاي خانواده ملزم مي­شدند كه در منافع اقتصادي، اجتماعي و عاطفي خانواده سهيم باشند. در اوايل قرن بيستم، خانواده به عنوان يك واحد اقتصادي وابسته به يكديگر كه همه افراد در آن شركت داشتند، تعريف شد (جبك[2] 1997؛ شيباني، 1383).  

 

كاركردخانواده از نظر رويكرد ساختاري، نظريه­اي كاربردي است بنيانگذار اصلي اين نهضت سالوادورمينوچين  است. يكي از فرضيه­هاي مهم آن اين است كه هر خانواده يك ساختار دارد اين ساختار زماني كه خانواده در شرايط واقعي قرار داشته باشد شناخته مي­شود. ساختار عبارت است: از مجموعه­ي رفتار و نقش­هايي كه اعضاي خانواده از طريق آن به هم مرتبط­اند. در رويكرد ساختاري، خانواده به عنوان يك كل مطرح مي­شود و تعاملات بين زير مجموعه­ها مورد توجه قرار مي­گيرد (مينوچين،1381).

 

نوابي­نژاد خانواده را گروهي كوچك از افراد مي­داند كه از طريق پيوند زناشويي يا خوني با يكديگر در ارتباط متقابل هستند و در كنار يكديگر در واحد خاص زندگي مي­كنند و داراي تجارب و فرهنگ مشتركي هستند.  همچنين خانواده داراي اميال و اهداف مشابه بودند و مهر و علاقه آنان را به يكديگر پيوند داده است. آكرمن[3] خانواده را كانون كمك تسكين و شفابخشي مي­داند. خانواده كانوني است كه بايد فشارهاي رواني وارد شده بر اعضاي خود را تخفيف دهد و راه رشد و شكوفايي آنها را هموار سازد (  نقل از ثنايي، 1387).

 

جوامع انساني، خانواده به گروهي از افراد گفته مي‌شود كه با يكديگر از طريق هم‌خوني، تمايل سببي، و يا مكان زندگي مشترك وابستگي دارند. خانواده در بيشتر جوامع، نهاد اصلي جامعه‌پذيري كودكان است. انسان­شناسان به طور كلي نهاد خانواده را اين طور طبقه­بندي مي‌كنند: مادرتباري (مادر و فرزندان او)، زناشويي (زن و شوهر)، و فرزندان. كه خانواده هسته‌اي نيز خوانده مي‌شود، و خانواده گسترده هم‌خوني كه در آن پدر و مادر و فرزندان با ديگران مثلاً خويشاوندان در مكان مشتركي زندگي مي‌كنند. همچنين در برخي جوامع مفاهيم ديگري از خانواده وجود دارد كه روابط سنتي خانواده را كنار گذاشته‌اند. خانواده به عنوان يك واحد اجتماعيِ جامعه پذيري، در جامعه‌شناسي خانواده مورد بررسي قرار مي‌گيرد ( اعزازي، 1385). كاركرد خانواده معمولاً در خانواده­هايي كه شيوه فرزند پروري اقتدار منطقي را در پرورش فرزندان به كار مي­گيرند نيرومند­تر است. خانواده­هايي كه در شيوه فرزند­پروري خود از اصل همكاري و دموكراسي در روابط پيروي مي­كنند، توانايي بيشتر براي انطباق با تغييرات دارند و شرايط مناسبي براي رشد كودكان فراهم مي­كنند. در خانواده با الگوي سالم، اعضاي خانواده مورد حمايت همديگر هستند. انتظارات مربوط به نقش­هاي افراد روشن و داراي انعطاف است. مقررات خانواده واضح و انعطاف پذير و نه بي مرز است (برك،1393).

 

راهبردهاي خانواده

 

خانواده­ها معمولاً از الگوهاي تعاملي ثابت، مشترك، هدفمند و مكرري را به نمايش مي­گذارند كه به آن راهبردهاي خانواده مي­گويند.(كانتور و لر[4]،1975). اين راهبردها معمولاً مطرح نمي­شوند به گونه­­اي كه هر يك از اعضا احساس مي­كنند بايد نقشي را بازي كند كه قبلاً به خوبي جا افتاده است. انواع اين راهبردها عبارتند از :1-آنهايي كه به قصد تداوم خانواده سعي مي­كنند رابطه بين اعضا را حفظ كنند.2-آنهايي كه به طور موقت فشار رواني راتشديد مي­كند تا به هدف مورد نظر برسند.3-خانواده­هايي كه مي­كوشند با شرايط بيروني كنار بيايند و در برابر نيازهاي دائم التغيير اعضا پاسخگو باشند (گلدنبرگ[5]،2013).

 

رويكردها و ديدگاه­هاي تبيين خانواده

 

در بررسي نظريات ارائه شده براي تبيين آسيب­شناسي در چار چوب خانواده رويكردهاي بوئني و ساختاري، طرح سه محوري و ديدگاه راهبردي مي­توان توجه كرد .

 

 

 

 

 

رويكرد چند نسلي

 

اين رويكرد كه نشأت گرفته از نظريات بوئن است، به آسيب­هاي خانوادگي در چند نسل مي­پردازد. در رويكرد بوئني بيماري­هاي عاطفي زماني ايجاد مي­شود كه افراد نمي­توانند خود را به نحوي شايسته از خانواده­هاي اصلي­شان متمايز كنند. متمايز كردن خود عبارت است از توانايي به دست آوردن كنترل عاطفي و در عين حال، ماندن در جو عاطفي شديد خانواده، متمايز كردن خود بيانگر ميزان توانايي فرد براي تفكر واقع بينانه راجع به موضوعات سر شار از عاطفه در خانواده است. نئون[6] معتقد است كه سناريو زير به ايجاد بيماري عاطفي مي­انجامد زن و مردي كه تضادهاي حل­نشده با پدر و مادر خود دارند ازدواج مي­كنند. زن و شوهر سعي دارند هر طور شده مسائل را فيصله بخشند.  مي­پذيرند كه با هم مخالفت نكنند و يك صميميت كاذب به وجود آورند. ازدواج از بيرون ظاهراً بي اشكال است. نمايي ظاهري از خوشبخت بودن دارد اما در اعماق آن كشمكش، تنهايي و درد حاكم است .با تولد كودك به عنوان جزء سوم يك سيستم، مثلثي به وجود مي­آيد كودك كانون توجه مي­شود. در سيستم قفل مي­شود و خروج از خانواده را حقيقتاً غير ممكن مي­يابد (پور قاسمي،1389).

 

بوئن[7] (1978) تمايز يافتگي را براساس نظريه نظام­هاي خانواده توصيف مي­كند كه شخص قادر است در روابطش بين كاركرد عقلاني، عاطفي با صميميت و خودمختاري تعادل برقرار كند. بر اساس اين نظريه حداقل چار عامل، واكنش­پذيري عاطفي، گسلش عاطفي، آميختگي با ديگران و توانايي بدست آوردن جايگاه من از پيش­بيني­كنندگان سطح تمايز يافتگي يك فرد هستند. خودتمايز يافتگي يا تفكيك خود كه مهم­ترين مفهوم نظريه سيستمي بوئن است بعنوان توانايي برقراري تعادل بين خود مختاري هيجاني و عقلاني ،صميميت و پيوستگي در روابط توصيف مي شود (مته يارد، اندرسون و ماركس [8]،2011).

 

رويكرد ساختاري

 

دومين ديدگاه كلي در اصل ساختاري است در اين ديدگاه كل اعضاي خانواده دچار مسئله هستند و رفتار مختل الزاماً واكنش به ارگانيسم خانوادگي تحت فشار نيست. مينو چين و همكاران[9](1976) كه به واقع پيشرو اين ديدگاه است در تبيين آسيب شناسي كودك به وجود مرزهاي در هم تنيده يا از هم گسسته اشاره دارد در اصل خانواده­هاي نا كارآمد با ايجاد اين­گونه مرزهاي تحول و مستقل شدن اعضاي خود را دچار وقفه مي­سازند.

 

رويكرد ساختاري به دونوع ساختار بيمارگون خانواده اشاره مي­كند :

 

 

 

 

 

 

 

1.خانواده گسسته

 

در اين نوع خانواده مرزهاي بسيار انعطاف ناپذيري وجود دارد در خانواده گسسته[10] بين اعضاي خانواده تماس كم يا هيچ تماسي وجود ندارد در اين نوع خانواده ساختار سالم، نظم يا قدرت تقريباً ديده نمي­شود. پيوند بين اعضاي خانواده ضعيف است يا اصلاً پيوندي وجود ندارد برداشت كلي از اين نوع خانواده­ها نوعي ميدان اتم مانند است، به اين صورت كه اعضاي خانواده لحظه­هاي طولاني بدون ارتباط با يكديگر، در مدارهاي جدا از هم حركت مي­كنند خانواده نا منسجم است.

 

2. خانواده به هم تنيده

 

مرزها در اين نوع خانواده مبهم هستند ويژگي برجسته خانواده به هم تنيده[11] "در هم آميختگي" اعضاي آن است به طوري كه تلاش براي تغيير دادن يكي از اعضاء بلافاصله مقاومت اعضاي ديگر را بر مي­انگيزد.

 

مينوچين و همكاران (1976 ) ابلاغ مرزي كه والدين را از فرزندانشان جدا مي­سازد  به صورت نامناسب مثل زنا با محارم قطع مي­شود. نقش­هاي همسر و والد به اندازه­ي كافي متمايز نشده­اند به طوري كه زير سيستم همسر و زيرسيستم والد هيچ يك قادر به عمل نيستند. مرزهاي فردي محترم شمرده نمي­شوند به طوري كه زير سيستم ­اي فردي نمي­توانند خود مختاري و هويت به نحو شايسته­اي پرورش دهند (پروجاسكا ونوراكس،2012).

 


برچسب: فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده، فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۱۲:۲۹ توسط:اميد ترابي موضوع:

دانلود انواع مختلف مباني نظري و فصل دوم پايان نامه

برچسب ها : فصل دوم پايان نامه مفهوم سلامت روان از ديدگاه مكتب هاي مختلف , فصل دوم پايان نامه مفهوم سلامت روان از ديدگاه مكتب هاي مختلف , مباني نظري , پيشينه پژوهش , مباني و پيشينه نظري, فصل دوم پايان نامه با موضوع سلامت , فصل دوم پايان نامه با موضوع سلامت , پيشينه پژوهش , مباني نظري , مباني نظري پژوهش, فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر , فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر, فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي , فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي,فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده , فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده, فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي , فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي, فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند , فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد فرزند, فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني , فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني, فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي , فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي,فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي , فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي,فصل دوم پايان نامه در مورد الگوهاي ارتباطي , فصل دوم پايان نامه در مورد الگوهاي ارتباطي, فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلالات رفتاري كودكان , فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلالات رفتاري كودكان,فصل دوم پايان نامه در مورد ميگرن , فصل دوم پايان نامه در مورد ميگرن,فصل دوم پايان نامه با موضوع تحريف هاي شناختي , فصل دوم پايان نامه با موضوع تحريف هاي شناختي,فصل دوم پايان نامه در مورد سلامت اجتماعي , فصل دوم پايان نامه در مورد سلامت اجتماعي,فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي , فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي,فصل دوم پايان نامه در مورد احساس تنهايي , فصل دوم پايان نامه در مورد احساس تنهايي,فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلال افسردگي , فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلال افسردگي,فصل دوم پايان نامه مربوط به عملكرد تحصيلي , فصل دوم پايان نامه مربوط به عملكرد تحصيلي,فصل دوم پايان نامه وضعيت رواني , فصل دوم پايان نامه وضعيت رواني,فصل دوم پايان نامه كنترل عواطف , فصل دوم پايان نامه كنترل عواطف,فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي , فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي,فصل دوم پايان نامه احساس پيوستگي , فصل دوم پايان نامه احساس پيوستگي,فصل دوم پايان نامه درباره اختلال در روابط زناشويي , فصل دوم پايان نامه درباره اختلال در روابط زناشويي , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره شخصيت , مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره شخصيت , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, مباني نظري فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره نارسايي هيجاني , مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره نارسايي هيجاني , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تيپ شخصيت , چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تيپ شخصيت , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره سرطان , مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره سرطان , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, فصل دوم پايان نامه روانشناسي در مورد گروه درماني شناختي رفتاري , فصل دوم پايان نامه روانشناسي در مورد گروه درماني شناختي رفتاري , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعاريف و مدل هاي تاب آوري , مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعاريف و مدل هاي تاب آوري , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, فصل دوم پايان نامه ارشد روانشناسي درباره راهبرد هاي مقابله با استرس , پايان نامه ارشد روانشناسي درباره راهبرد هاي مقابله با استرس , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي , مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, فصل دوم پايان نامه نظريه ها و عوامل موثر در شكل گيري هويت , فصل دوم پايان نامه نظريه ها و عوامل موثر در شكل گيري هويت , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره الگوهاي ارتباطي خانواده , فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره الگوهاي ارتباطي خانواده , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي , فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي, مباني نظري پايان نامه در باره ي نگرش به ازدواج , مباني نظري پايان نامه در باره ي نگرش به ازدواج , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,مباني نظري و پيشينه پايان نامه در باره ي رهبري آموزشي , مباني نظري و پيشينه پايان نامه در باره ي رهبري آموزشي , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, فصل دوم پايان نامه علوم تربيتي درباره عوامل موثر در موفقيت مديران و آموزشي , پايان نامه علوم تربيتي درباره عوامل موثر در موفقيت مديران و آموزشي , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع CBT به شيوه داتليو , مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع CBT به شيوه داتليو , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع كمال گرايي , مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع كمال گرايي , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,دانلود پايان نامه روانشناسي درباره اختلال بيش فعالي و نقص توجه , دانلود پايان نامه روانشناسي درباره اختلال بيش فعالي و نقص توجه , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه, مباني نظري پايان نامه كارشناسي ارشد درباره عملكرد حركتي , مباني نظري پايان نامه كارشناسي ارشد درباره عملكرد حركتي , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره عملكرد اجرايي مغز , مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره عملكرد اجرايي مغز , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره بيماري آرتريت روماتوئيد , مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره بيماري آرتريت روماتوئيد , مباني نظري پژوهش , پيشينه پژوهش , فصل دوم پايان نامه,فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي , فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي

 

فصل دوم پايان نامه مفهوم سلامت روان از ديدگاه مكتب هاي مختلف

فصل دوم پايان نامه با موضوع سلامت

فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي

فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده

فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند

فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني

فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي

فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي

فصل دوم پايان نامه در مورد الگوهاي ارتباطي

فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلالات رفتاري كودكان

فصل دوم پايان نامه در مورد ميگرن

فصل دوم پايان نامه با موضوع تحريف هاي شناختي

فصل دوم پايان نامه در مورد سلامت اجتماعي

فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي

فصل دوم پايان نامه در مورد احساس تنهايي

فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلال افسردگي

فصل دوم پايان نامه مربوط به عملكرد تحصيلي

فصل دوم پايان نامه وضعيت رواني

فصل دوم پايان نامه كنترل عواطف

فصل دوم پايان نامه احساس پيوستگي

فصل دوم پايان نامه درباره اختلال در روابط زناشويي

مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره شخصيت

مباني نظري فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره نارسايي هيجاني

چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تيپ شخصيت

مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره سرطان

فصل دوم پايان نامه روانشناسي در مورد گروه درماني شناختي رفتاري

مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعاريف و مدل هاي تاب آوري

فصل دوم پايان نامه ارشد روانشناسي درباره راهبرد هاي مقابله با استرس

مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي

فصل دوم پايان نامه نظريه ها و عوامل موثر در شكل گيري هويت

فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره الگوهاي ارتباطي خانواده

مباني نظري پايان نامه در باره ي نگرش به ازدواج

مباني نظري و پيشينه پايان نامه در باره ي رهبري آموزشي

فصل دوم پايان نامه علوم تربيتي درباره عوامل موثر در موفقيت مديران و آموزشي

مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع CBT به شيوه داتليو

مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع كمال گرايي

دانلود پايان نامه روانشناسي درباره اختلال بيش فعالي و نقص توجه

مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره بيماري آرتريت روماتوئيد

مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره عملكرد اجرايي مغز

مباني نظري پايان نامه كارشناسي ارشد درباره عملكرد حركتي

برچسب: فصل دوم پايان نامه مفهوم سلامت روان از ديدگاه مكتب هاي مختلف، فصل دوم پايان نامه مفهوم سلامت روان از ديدگاه مكتب هاي مختلف، مباني نظري، پيشينه پژوهش، مباني و پيشينه نظري، فصل دوم پايان نامه با موضوع سلامت، فصل دوم پايان نامه با موضوع سلامت، پيشينه پژوهش، مباني نظري، مباني نظري پژوهش، فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر، فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي، فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده، فصل دوم پايان نامه در مورد تعاريف و مفاهيم كاركرد خانواده، فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي، فصل دوم پايان نامه با موضوع رضايت از زندگي، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد - فرزند، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعارض والد فرزند، فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني، فصل دوم پايان نامه با موضوع خود، خودپنداره، خود آرماني، فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي، فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت‌ گيري مذهبي، فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي، فصل دوم پايان نامه در مورد تعارضات زناشويي، فصل دوم پايان نامه در مورد الگوهاي ارتباطي، فصل دوم پايان نامه در مورد الگوهاي ارتباطي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلالات رفتاري كودكان، فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلالات رفتاري كودكان، فصل دوم پايان نامه در مورد ميگرن، فصل دوم پايان نامه در مورد ميگرن، فصل دوم پايان نامه با موضوع تحريف هاي شناختي، فصل دوم پايان نامه با موضوع تحريف هاي شناختي، فصل دوم پايان نامه در مورد سلامت اجتماعي، فصل دوم پايان نامه در مورد سلامت اجتماعي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي، فصل دوم پايان نامه در مورد احساس تنهايي، فصل دوم پايان نامه در مورد احساس تنهايي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلال افسردگي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اختلال افسردگي، فصل دوم پايان نامه مربوط به عملكرد تحصيلي، فصل دوم پايان نامه مربوط به عملكرد تحصيلي، فصل دوم پايان نامه وضعيت رواني، فصل دوم پايان نامه وضعيت رواني، فصل دوم پايان نامه كنترل عواطف، فصل دوم پايان نامه كنترل عواطف، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي، فصل دوم پايان نامه احساس پيوستگي، فصل دوم پايان نامه احساس پيوستگي، فصل دوم پايان نامه درباره اختلال در روابط زناشويي، فصل دوم پايان نامه درباره اختلال در روابط زناشويي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره شخصيت، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره شخصيت، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره نارسايي هيجاني، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره نارسايي هيجاني، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تيپ شخصيت، چارچوب نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تيپ شخصيت، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره سرطان، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره سرطان، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، فصل دوم پايان نامه روانشناسي در مورد گروه درماني شناختي رفتاري، فصل دوم پايان نامه روانشناسي در مورد گروه درماني شناختي رفتاري، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعاريف و مدل هاي تاب آوري، مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع تعاريف و مدل هاي تاب آوري، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، فصل دوم پايان نامه ارشد روانشناسي درباره راهبرد هاي مقابله با استرس، پايان نامه ارشد روانشناسي درباره راهبرد هاي مقابله با استرس، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري و فصل دوم پايان نامه با موضوع جهت گيري زندگي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، فصل دوم پايان نامه نظريه ها و عوامل موثر در شكل گيري هويت، فصل دوم پايان نامه نظريه ها و عوامل موثر در شكل گيري هويت، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره الگوهاي ارتباطي خانواده، فصل دوم پايان نامه روانشناسي درباره الگوهاي ارتباطي خانواده، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي، مباني نظري پايان نامه در باره ي نگرش به ازدواج، مباني نظري پايان نامه در باره ي نگرش به ازدواج، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري و پيشينه پايان نامه در باره ي رهبري آموزشي، مباني نظري و پيشينه پايان نامه در باره ي رهبري آموزشي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، فصل دوم پايان نامه علوم تربيتي درباره عوامل موثر در موفقيت مديران و آموزشي، پايان نامه علوم تربيتي درباره عوامل موثر در موفقيت مديران و آموزشي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع CBT به شيوه داتليو، مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع CBT به شيوه داتليو، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع كمال گرايي، مباني نظري پايان نامه روانشناسي با موضوع كمال گرايي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، دانلود پايان نامه روانشناسي درباره اختلال بيش فعالي و نقص توجه، دانلود پايان نامه روانشناسي درباره اختلال بيش فعالي و نقص توجه، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه كارشناسي ارشد درباره عملكرد حركتي، مباني نظري پايان نامه كارشناسي ارشد درباره عملكرد حركتي، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره عملكرد اجرايي مغز، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره عملكرد اجرايي مغز، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره بيماري آرتريت روماتوئيد، مباني نظري پايان نامه روانشناسي درباره بيماري آرتريت روماتوئيد، مباني نظري پژوهش، پيشينه پژوهش، فصل دوم پايان نامه، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي، فصل دوم پايان نامه با موضوع اضطراب اجتماعي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۱۶:۵۳ توسط:اميد ترابي موضوع:

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي
دسته: مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 94 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 56

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي

 

خريد

فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي

 


برچسب: فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي، فصل دوم پايان نامه با موضوع تعاريف و مفاهيم خود نظم بخشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۵۵:۱۵ توسط:اميد ترابي موضوع:

فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر

فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر

فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر
دسته: مباني و پيشينه نظري

فرمت فايل: doc
حجم فايل: 68 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 43

فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر

 

خريد

فصل دوم پايان نامه در مورد اشتغال مادر

 


برچسب: فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر، فصل دوم پايان نامه در مورداشتغال مادر،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۵۴:۰۹ توسط:اميد ترابي موضوع: